Existují hranice politického hyenismu?

Lidská neštěstí přicházejí v dnešní době prakticky každý den. Jen jejich rozměr, hloubka a zranitelnost bývá odlišná.

V době vánočních svátků nejen celým kulturním světem otřásla smutná událost. Do vod Černého moře se zřítil letoun, na jehož palubě se nacházeli členové armádního sboru Alexandrovců. Jejich cílem měla být Sýrie a jedním z jejich vystoupení i koncert pro osvobozené město Aleppo. K dalším obětem tohoto leteckého neštěstí se stali i novináři či lékařka Jelizaveta Glinkovová, známá veřejnosti pod přezdívkou Doktorka Líza.

Lítost nad tragédií vyjádřili kromě prezidenta ČR Miloše Zemana a dalších přestavitelů politického a veřejného života i osobnosti kulturního spektra například Helena Vondráčková či Karel Gott.

Uvést na pravou míru smrt Alexandrovců se na svém facebookovém profilu rozhodl také Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty a se svým komentářem přispěchal i europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina.

 

A právě komentáře těchto dvou osob dokázaly v těchto svátečních dnech pozvednout ze židle nejednoho čtenáře. Především takové, kteří nevyznávají módní trend politické korektnosti. V případě kamarádů ukrajinských banderovců europoslance Štětiny se jedná o člověka, jehož celoživotní politický vývoj lépe vystihuje výraz politická prostitutka. 

Politické »zrání« této osoby svědčí o jeho skutečném charakteru a znovu dokazuje, že pro peníze a »moc« je leckterý člověk schopen udělat skutečně vše! Naštěstí ani jeho politický turismus z jedné strany do druhé nepřispěl k tomu, aby se mu dostalo společenského ocenění. Pravděpodobnější je, že jednou jej historie zařadí k vlastizrádcům českého státu.

Sedmadvacetiletý Jakub Janda je poněkud jiná extra třída! Kromě hříchů z mládí, kdy účinkoval v pornofilmu pro homosexuály, vešel ve známost jako politický komentátor a zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty, ke kterým se řadí například i Žantovský, Klvaňa či Halík a podobné »kvality« včetně tzv. Kroměřížské výzvy.

Škoda, že nežije v jiné zemi, nejlépe v USA. Při pohledu na jeho rozsáhlou a komplexní minulost by měl velkou šanci stát se v budoucnosti nejmocnějším mužem tohoto státu, o němž se většina jeho obyvatel domnívá, že stále je!

Není náhodou, že v naší republice, která je věrným vazalem Spojených států amerických a NATO, může svým každodenním mediálním působením ovlivňovat názory obyvatelstva prostřednictvím mnoha propojených informačních zdrojů. Jakub Janda se bohužel stal i trumfovým esem Chovancova nově zřízeného útvaru ministerstva vnitra, který má rozkrývat dezinformace a propagandu. S tímto útvarem mimochodem v různých anketách nesouhlasí více než 90 procent občanů a zdá se, že vedle ÚSTR tak bude působit další úřad, který nemá své opodstatnění.

Fanoušky Alexandrovců může alespoň trochu uklidnit zpráva, že jejich plánované koncerty v rámci European Tour 2017 se uskuteční a soubor před českým publikem v květnu příštího roku vystoupí. Navzdory letošnímu nepříznivému osudu světoznámého souboru i hyenismu pánů typu Štětiny a Jandy budou Alexandrovci v obnovené sestavě i v dalších desetiletích rozdávat dobrou náladu svým příznivcům a předávat poselství, kterému patří budoucnost!

Miroslav KAVIJ, předseda Plzeňského KV KSČM

(Haló noviny 29.12.2016)

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook