stanovisko předsedy Plzeňského KV KSČM k cenzuře internetu

S názorem prezidenta republiky na odmítnutí cenzury plně souhlasím!

Občané se vždy snažili najít alternativní zdroje pokud oficiální media neposkytovala objektivní informace.

V této situaci jsou lidé i dnes, kdy díky „embargu“ především veřejnoprávní televize se jím v lepším případě pravdivé informace zamlžují. Mám na mysli především objektivní informace v otázkách migrace, či dění na Ukrajině a v Sýrii.

ČT a hlavní media jsou tak ve skutečnosti věrným lokajem v podávání zkreslených informací v duchu politických elit EÚ, kancléřky Merklové či předsedy Evropské komise Junckera.

Nově zřízený odbor při MV na boj s dezinformacemi, už jen díky takovým rozporuplným osobám jakým je Jakub Janda k naplnění původního záměru bohužel nepřispěje.

Mgr. Miroslav Kavij, předseda Plzeňského KV KSČM

Existují hranice politického hyenismu?

Lidská neštěstí přicházejí v dnešní době prakticky každý den. Jen jejich rozměr, hloubka a zranitelnost bývá odlišná.

V době vánočních svátků nejen celým kulturním světem otřásla smutná událost. Do vod Černého moře se zřítil letoun, na jehož palubě se nacházeli členové armádního sboru Alexandrovců. Jejich cílem měla být Sýrie a jedním z jejich vystoupení i koncert pro osvobozené město Aleppo. K dalším obětem tohoto leteckého neštěstí se stali i novináři či lékařka Jelizaveta Glinkovová, známá veřejnosti pod přezdívkou Doktorka Líza.

Lítost nad tragédií vyjádřili kromě prezidenta ČR Miloše Zemana a dalších přestavitelů politického a veřejného života i osobnosti kulturního spektra například Helena Vondráčková či Karel Gott.

Uvést na pravou míru smrt Alexandrovců se na svém facebookovém profilu rozhodl také Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty a se svým komentářem přispěchal i europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina.

Číst dál: Existují hranice politického hyenismu?

Bezpečnost a prosperita - Předvolební rozhovor s Ing. Věstislavem Křenkem z Domažlic, současným předsedou Výboru pro veřejné zakázky a kandidátem do krajských voleb v Plzeňském kraji.

BEZPEČNOST A PROSPERITA – jak jsi přišel na toto heslo a co si pod tím má volič představit?

Uvedené heslo jsem poprvé zveřejnil na okresní konferenci KSČM v Domažlicích v lednu 2016. Impulsem byla zhoršující se bezpečnostní situace ve světě a pokračující ilegální migrace do Evropy s neblahými důsledky. Na druhé straně jsem znal úspěšné výsledky hospodaření Plzeňského kraje v tomto volebním období, na kterých se podílela koalice KSČM a Sociální demokracie.

Pro názornou představu si volič může též představit pod těmito slovy dvě spojené nádoby, kde jedna bez druhé nemůže existovat. Pokud společnost chce budovat prosperitu, tak musí pracovat v klidu a v míru, což je zase úkolem oblasti bezpečnosti. Ta zase může být budována jen pokud má potřebné a odpovídající personální, materiální a finanční zabezpečení.

Prosperita má ale daleko širší pojem, a proto ji nevztahuji jen k oblasti bezpečnosti. Prosperita také není výslovně jen ekonomickým pojmem, protože zahrnuje i další oblasti lidské činnosti. Jsem přesvědčen, že v nastávajícím novém volebním období budou slova „bezpečnost a prosperita“ skloňovány velmi často, a to ve všech pádech. 

Číst dál: Bezpečnost a prosperita - Předvolební rozhovor s Ing. Věstislavem Křenkem z Domažlic, současným...

Terorismus nám již “klepe na dveře”

V posledních dnech máme možnost sledovat, jak se k nám projevy náboženské, ale také kulturní nesourodosti, nesené na hřbetech uměle vyvolaných migračních vln, stále přibližují.

Multikulturalistické sociální inženýrství již dostihlo nejen jeho samotnou “francouzskou kolébku”, která je nucena nyní setrvávat ve výjimečném stavu jako za nějaké války či živelné katastrofy, ale jeho trpké plody začínají “ochutnávat” i další evropské země.

Jako příklad bezproblémového soužití byl evropskými “sluníčkovými vítači” jiných kultur až do nekonečna omílán příklad sousedního Německa, kde žije již po desítky let turecká několikamilionová, především muslimská, komunita. Jenže opak je pravdou, s Turky tam byly, alespoň podle mých mnoha německých příbuzných, obrovské problémy vždy, jen se tak nějak v zájmu “pozitivistického” přístupu a také pod tlakem rozličných lidsko-právních organizací úspěšně tutlaly.

A živná půda pro dnešní teroristické útoky tak byla za státní asistence připravována a za přispění nezodpovědné zahraniční politiky kabinetu kancléřky Merkelové se celý destruktivní proces mohl potom již jen spustit. Namátkou lze uvést příklady terorismu třeba jen z minulého týdne. Ve Wurzburgu zaútočil 17 letý Afgánec sekerou ve vlaku a zranil pět lidí, v Mnichově 18 letý Iránec zastřelil devět lidí a potom sám sebe, v Reutlingenu zavraždil 21 letý Syřan mačetou těhotnou ženu a další dva lidi zranil a koncem zmíněného týdne se 27 letý Syřan v Ansbachu odpálil a zranil dvanáct lidí.

Číst dál: Terorismus nám již “klepe na dveře”

Několik poznámek k pokusu o státní převrat v Turecku

Pokus o státní převrat v Turecku z 15.7.2016, byl uskutečně v tradičním čase pro státní převraty. V pátek večer, kdy se všichni státní představitelé a úředníci rozjeli ke svým rodinám, známým, na chaty, k moři, na dovolené, kdy už je něco upito, kdy státní aparát funguje jen ve velmi omezeném režimu a jeho znovunastartování trvá dlouhé hodiny až dny.

Přičemž organizátor puče má vše dlouhodobě připravené a promyšlené. Jakmile se dají události do pohybu, státní aparát je brzy pod tlakem medií a ulice, věci se řeší v chaosu. Dokonce není už ani jednota v řadách státního aparátu, mnozí dobře placení úředníci a funkcionáři už v takto vzniklé situace začínají uvažovat, a co když vyhrají ti druzí, udržím si své místo, a mohl bych postoupit výše, co musím dělat?

Stejně tak tomu bylo i 17.11.1989 v tehdejší Československé socialistické republice při tzv. Sametové revoluci. Než se státní a stranický aparát vzpamatuje, už běží zaručené zprávy v zahraničních rozhlasových stanicích a televizních zpravodajstvích, padají předem připravená stanoviska a provolání představitelů různých států, už jsou spuštěny dlouho předem připravené scénáře pučistů co všechno se má stát, přičemž konkrétní lidé už mají přiděleny konkrétní role, jsou aktivizovány skupiny lidí na činnost v ulicích a na náměstích, provokatéři.

Číst dál: Několik poznámek k pokusu o státní převrat v Turecku

Ve Varšavě se ve dnech 8. a 9.7.2016 koná summit kontroverzní agresivní vojenské organizace NATO

Stanovisko ÚV KSČM:

Varšavský summit NATO – zastavme válečnou hrozbu !

Politický vývoj v Evropě se prudce radikalizuje a výrazně dramatizuje. Místo demokracie se šíří chaos, teror, humanitární pohromy a migrační krize. Varšavský summit aliance připravovaný na 8. – 9. 7. v tom, z iniciativy některých agresi vyznávajících členských zemí, hodlá zajít ještě dál.

V rozporu se všemi deklarovanými dohodami přijatými po převratovém roce 1989 se na ruskou hranici přesouvá nukleární vojenská síla aliance. Summit ji plánuje dále navyšovat. Rozvinout „novou jadernou strategii“, masívní přestavbu evropských armád, arzenál „hybridních válek“ a ještě koordinovanější špionáž. Výrazný růst vojenských výdajů má vnutit i evropským zemím NATO.

Hlavním cílem červencové schůzky NATO je militarizace prostoru Černého moře a zřízení stálé flotily NATO v této oblasti. To je však v příkrém rozporu s mezinárodním právem a zejména s Konvencí z Montreux z roku 1936, která definuje a reguluje režim provozu černomořských průlivů Bosporu a Dardanel. Zakazuje vstup vojenským lodím vysoké tonáže a nukleárním ponorkám států ležících zcela mimo oblast Černomoří. To potvrdil i závěrečný akt z Helsinek.

KSČM vyzývá vládu České republiky, aby se ve Varšavě kategoricky distancovala od takových záměrů. Aby se nenechala zastrašit a úkolovat od agresivních členských zemí NATO. Není možné vystavovat Českou republiku nebezpečí, že se dostane do hledáčku nukleárních raket, že se dostane zcela do rozporu s českými národními zájmy.

O tom, zda vstoupit do NATO se rozhodovalo o nás, bez nás. Nastal čas vynutit si referendum. Aliance ohrožující svět nám nemá co poroučet!

Autor:  ÚV KSČM

 

Případ uzavřen - zapomeňme! Turbostudenti se kamsi ztratili i se svými diplomy!

Po dlouhých sedmi letech je ostudná, “polistopadově jistým způsobem však symbolická” kauza podvodných studií na Právnické fakultě v Plzni téměř  konce. Dozvídáme se, s neskrývanou hrdostí v hlase některých, že o podivně nabyté, vysokoškolské tituly poprávu přišlo “celých” deset “absolventů”.

Jen pro nezbytnou připomínku uvedu o co vlastně v roce 2009 šlo. Akreditační komise ČR, v rámci vyšetřování podezření z plagiátorství na škole veřejnosti sdělila, že mj. na právnické fakultě vystudovalo čtyři sta lidí magisterský program za méně než čtyři roky, místo standardních pěti, z toho pětatřicet lidí dokázalo zvládnout magisterské vysokoškolské studium již do tří let.

Podle názoru předsedkyně komise Vladimíry Dvořákové měl tento nestandardní postup sloužit k tomu, aby se v něm ukrylo zrychlené studium některých exponentů. Pro média dodala, že “šlo o snahu mafie si zavázat některé studující, vysoce postavené osoby a získat tím klíčové kontakty v politice, policii či na státních úřadech a posléze jejich prostřednictvím pak například ovládat prodeje státního majetku, veřejné zakázky či arbitráže”. A je nepopiratelným faktem, že se na “plzeňská práva” skutečně hlásili ve velkém politici, celníci, policisté, příslušníci BIS, kontroloři či státní úředníci. Podezřelé studium bylo prý ale nabízeno i tehdejšímu ministrovi vnitra Martinu Pecinovi, a to konkrétně v roce 2003, kdy se čerstvě stal náměstkem ministra průmyslu, jak sám uvedl.

Další místně až skoro “komickou” raritou bylo jistě i to, že některé předměty, vyučované na fakultě, fiktivně garantovali dokonce již několik let mrtví učitelé. Problémy souvisely také s neprůhlednou formou přijímacích zkoušek. Obtížnost přijímacího testu byla nastavena tak, že jej prakticky nikdo nesplnil a vedení školy potom přijímalo až šedesát procent žadatelů na odvolání, tedy bez jasných kritérií.

K odhalení aféry na “právech” přispěly i velice neobvyklé vztahy, které fakulta měla se soukromou Vysokou školou Karlovy Vary. Existovala “speciální dohoda” pro přebírání studentů z Karlových Varů, i když muselo být jasné, že pro všechny školy platí podmínky stejné. Toto striktně, ale především marně, odmítal například šéf katedry obchodního práva Karel Eliáš, který tvrdil, že úroveň a rozsah výuky nebyly srovnatelné.

Tehdejší tristní a zcela neudržitelnou situaci na škole spoluilustrovaly i takové okolnosti jako, že ve fakultní knihovně chyběly desítky závěrečných prací, jiné byly sepsány plagiátorsky, s dalšími bylo zpětně nedovoleně manipulováno, nebo, že se poprvé v historii školy ztratilo oficiální kulaté razítko instituce se státním znakem apod.

A nyní, po sedmi letech od zahájení celé kauzy, kdy snad můžeme již i věřit, že lecos bylo konečně uvedeno do pořádku, se dozvídáme, že nejen hlavní viníci, ale i ti, co z “bohapustého klientelismu” osobně profitovali, aniž by se vůči nepravostem jakkoliv vymezili, se kamsi ztratili, a to i se svými “vydřenými” tituly!

Sobotkovi jsou vlastenectví a obava lidí o život cizí, národ mu neuvěří.

Poslanec Parlamentu ČR za KSČM PhDr. Ing. Mgr. et. Mgr. Jiří Valenta z Plzně poskytl rozhovor Parlamentním listům na téma zahraniční politiky České republiky a migrace obyvatel. V obsáhlém rozhovoru  se podrobně a velmi otevřeně vyjádřil k ožehavým otázkám dneška.

Zde je odkaz na jeho rozhovor:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sobotkovi-jsou-vlastenectvi-a-obava-lidi-o-zivot-cizi-narod-mu-neuveri-Souziti-s-islamem-povede-k-nestesti-A-imperialisticky-rozlet-USA-a-rozpad-EU-Poslanec-KSCM-promluvil-426799

Migrace je řízený globalizační proces

Migrace,  jak ji v současné době známe rozhodně není nahodilý proces, ani spontánní akt. K hlubšímu pochopení současné migrace je nutné připomenout některé skutečnosti, které ji historicky předznamenaly, které mnohým běžným lidem vlivem mediálních masáží, politického hašteření a v návalu běžných starostí unikly a nejen jim. Kdo z českých a jiných evropských politiků při nástupu do své funkce znal jména takových zvrhlých deviantů jako byl Coudenhof-Kalergi (+1972) nebo Thomas P. M. Barnett (*1962)??

Richard Nicolaus hrabě von Coudenhof-Kalergi (1894-1972) je vládnoucími elitami považován za otce zakladatele EU, je pokládán za otce Maastrichtu a multikulturalismu. Ve své knize „Praktický idealismus“ prohlašoval, že obyvatelé budoucích „Spojených států evropských“ již nebudou původními národy Evropského kontinentu, ale bude to druh zvířeckých podlidí vzniklých smíšením ras. Tvrdil, že je nezbytné „křížít“ evropské rasy s asiaty a černochy, aby vzniklo mnoha etnické stádo bez specifických vlastností, snadno ovladatelné elitami u moci. Na jeho počest byla ustanovena Evropská cena Coudenhova-Kalergiho, kterou jsou odměňováni evropeisté každé dva roky, kteří se zvláště vyznamenali v naplňování jeho zločinného plánu. Jako první vyznamenanou osobností touto cenou v roce 2010 nebyl nikdo jiný než Angela Merkelová, a to ještě žádná migrační vlna ani nezačala.

Teze Kalergiho plánu vytvořily a dodnes tvoří základ oficiální politiky vlád, které prosazují genocidu evropských národů pomocí masové imigrace. To dokazuje i jedna ze zpráv OSN z ledna 2000, která má název “Migrace k náhradě původního obyvatelstva - řešení pro stárnoucí a upadající populace“. Podle této zprávy bude Evropa potřebovat v roce 2025 asi 159 miliónů imigrantů. To znamená, že to někdo už i přesné spočítal, že by Thomas Barnett??

Číst dál: Migrace je řízený globalizační proces

K prohlášení schůzky nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice České republiky z 16.12.2015

V tomto článku se ještě vracíme k zásadnímu tématu doby a to ke třetímu setkání nejvyšších ústavních činitelů České republiky z 16.12.2015, na kterém se řešily otázky české zahraniční a bezpečnostní politiky pro následující období.

Na této schůzce nejvyšších ústavních činitelů ČR se sešli: prezident republiky, předseda Senátu, předseda Poslanecké sněmovny, předseda vlády, ministr zahraničních věcí, ministr obrany a ministr vnitra.

Na tomto zasedání bylo přijato „Prohlášení …… “ které bylo zveřejněno následně na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a které jsme měli možnost si prostudovat.

Zveřejněné závěry této schůzky v uvedeném „Prohlášení“ jednoznačně ukazují, že česká zahraniční politika na konci roku 2015 nadále přešlapuje na místě, že je zmatená, neschopná vyhodnotit a zformulovat prvotní příčiny krizových situací ve světě a adekvátně na ně reagovat v zájmu naší země. Ukazuje, že česká zahraniční politika je a bude nadále plně ve vleku USA a NATO.

Z uvedeného prohlášení se dá vyvodit jednoznačný závěr, že česká „blamáž“ v zahraniční politice bude v roce 2016 nadále pokračovat! Bude to zahraniční politika „prázdných gest“, „stanovisek mimo realitu“ a „přehlídka názorových kotrmelců“, jaké předvedl naposledy předseda vlády B. Sobotka kolem kvót EU pro uprchlíky.

Co nás vede k tomuto závěru:

1) Jako červená nit se „Prohlášením“ táhne dosavadní stupidní politická linie ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, jehož jedinou zahraničně-politickou ideou je „jednota v EU za každou cenu“. Ne zájmy České republiky na prvním místě, ne dodržování mezinárodního práva, ale na prvním místě je vyzdvihován falešný jednotný postup v rámci EU, v rámci NATO!

Číst dál: K prohlášení schůzky nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice České republiky z...

Rozhodnutí pléna ÚV KSČM ke kauze kolem s. M. Ransdorfa ze dne 12.12.2015

Plenární zasedání ÚV KSČM na svém řádném zasedání, které se konalo v Praze, v sobotu dne 12.12.2015, projednalo mezi jinými i dění kolem s. Miloslava Ransdorfa a rozhodlo, že mu nebude pozastaveno členství členství v KSČM. Na základě Stanov strany bude vedení KSČM toto respektovat a nebude situaci nadále komentovat.

Poznatky z Plzeňského kraje:

S odstupem několika dní od vypuknutí této kauzy v českých veřejnoprávních mediích můžeme pozorovat, že dosavadní "zaručené zprávy" o podvodu s. Ransdrorfa, falešných dokumentech či nesrovnalosti v dokladech, jeho údajných snahách vyzvednout 9,5 mld. Kč z bankovního účtu, nebo že se jednalo o majetek po nacistickém pohlavárovi či že šlo o majetek po židech, aj. se ukázaly jako nepravdivé a evidentně "přifouknuté". Ukazuje se, že skutečnost je někde jinde!

Zaregistrovali jsme i prvotní zdroj těchto informací, na který se ostatní media odvolávají a to pravicově - liberální Týdeník Respekt.  Z toho je patrné po jaké linii tyto informace přicházejí a jakou mají vypovídací hodnotu! Týdeník Respekt patří do vydavatelství ECONOMIA a.s. Zdeňka Bakaly, který je ve velmi těsném spojenectví s  - TOP 09 - knížetem Schwarzenbergem (předsedou Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny, bývalým ministrem zahraničí ČR). TOP 09 v poslední době po ztrátě pozic i odchodu maskota Schwarzenberga z čela strany zúžila svůj program na poměrně silný antikomunismus, tato kauza byla pro ně a jim spřízněná média příležitostí ke zviditelnění a útoku na KSČM.

Na základě těchto nepřesných informací nedoporučujeme dělat urychlené a kategorické závěry, ale vyčkat na dostatečné množství kvalitních informací, které budou jistě časem k dispozici.

Mediální úsek KV KSČM Plzeňského kraje                                          

 

Stanovisko vedení ÚV KSČM k jednání s Miloslavem Ransdorfem z 8.12.2015:

Odkaz na videozáznam z tiskové konference vedení KSČM ke "Švýcarské kauze" z 8.12.2015:

https://www.youtube.com/watch?v=j6xzrkui5bw&feature=youtu.be

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook