V Plzni se uskutečnila krajská oslava Mezinárodního dne žen 2016

V Plzni se dne 3.3.2016 uskutečnila od 15:00 hodin v Kulturním domě Peklo krajská oslava Mezinárodního dne žen. Akci organizoval Levicový klub žen ve spolupráci s Český svažem žen, za podpory Krajského výboru KSČM a Krajské rady seniorů.

Zcela zaplněný kulturní dům a především všechny přítomné ženy pozdravil s jejich svátkem v úvodním projevu Ing. Karel Šidlo, poslanec Parlamentu ČR za KSČM a lídr krajské kandidátky KSČM pro volby do krajského zastupitelstva, které se budou konat na podzim roku 2016.

Chvilku času si udělal ve svém nabitém programu i hejtman Plzeňského kraje p. Václav Šlajs, který přišel pozdravit a poblahopřát ženám z celého kraje k jejich významnému svátku. Jeho přítomnost a sympatické vystoupení bylo účastnicemi velmi pozitivně hodnoceno.

Ženy krátce pozdravil i kandidát KSČM na senátora ve volebním obvodu č. 7 (Plzeň-jih, Plzeň-Slovany a část okresu Klatovy) RSDr. Jan Rejfek z Dešenic na Klatovku.

V bohatém kulturním programu vystoupilo několik družstev mažoretek i soubor žen. Všichni vystupující sklidili velký potlesk od přítomných účastníků. Nejedna slzička dojetí při vystoupení mažoretek musela být utřena do kapesníčku.

K tanci a poslechu hrála skupina Duo Harmonia. Každá žena dostala od organizátorů při vstupu do sálu jeden karafiát. Oslava MDŽ se v Plzni vydařila, účastníci se rozjížděli do svých míst bydliště spokojeni. Tradice oslava svátku Mezinárodního dne žen má v Plzni silnou tradici. Již dnes se uvažuje nad přípravou oslavy v roce 2017.

  

    Ing. Karel ŠIDLO, poslanec Parlamentu ČR s úvodním projevem k MDŽ              Hejtman Plzeňského kraje Václav ŠLAJS přišel pozdravit ženy s jejich svátkem MDŽ

 

RSDr. Jan REJFEK, kandidát na senátora se svou zdravící k MDŽ                                                     Vystoupení mladších mažoretek

 

            Vystoupení starších mažoretek                                                                                      Vystoupení souboru žen s pohádkou "Mrazík"

  

                    Pohled na stůl vzácných hostů                                                                              Pohled na stůl účastníků z Domažlicka

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook