Co všechno si dovolí USA? Nová hrozba pro svět!

Světová media přinesla na konci první dekády března 2016 zprávu o tom, odvolávajíce se na tiskovou zprávu agentury Bloomberg, že Federální okružní soud v New Yorku uložil Íránu povinnost zaplatit 10,5 miliardy amerických dolarů, jako odškodnění rodinám obětí teroristických útoků a pojišťovacím domům za útoky 11. září 2001.

Federální okružní soudce George Daniels rozhodl v nepřítomosti žalovaného, že Irán dostatečně neprokázal, že se neúčastnil teroristických činů a že neměl spojení s teroristy, kteří unesli dopravní letadla a zaútočili na věže Světového obchodního centra a budovu Pentagonu 11. září roku 2001! Díky tomu musí Teherán podle rozhodnutí tohoto amerického federálního soudu zaplatit okolo 7,5 miliard dolarů rodinám obětí a ještě 3 miliardy pojišťovacím společnostem!

Připomíná to staré krvavé časy katolické inkvizice, která postupovala podle stejného hesla: “My inkvizice svatá nemusíme dokazovat nic, ty dokaž, že jsi nevinen!“ V Teheránu rozhodnutí newyorského soudu zatím nijak nekomentovali.

Přitom ale dne 30. září 2015 ten samý soud zamítl žalobu příbuzných obětí z 11.9.2001 proti Saudské Arábii. Ten samý federální soudce George Daniels tehdy řekl, že Saúdská Arábie je suverénní stát, který má imunitu a podle amerických zákonů jí není možné uložit vyplatit žalovanou sumu.

Toto rozhodnutí amerického soudu je velice nebezpečným signálem pro celý svět! Patnáct let po útocích na americká dvojčata v New Yorku, kdy mezitím USA uskutečnily vojenské agrese bez mandátu Rady bezpečnosti OSN proti Iráku, kde povraždily stovky tisíc nevinných lidí a proti Afghanistánu, je nyní na stole „Iránská karta“ o které se celých 15 let v souvislosti s 11.9.2001 nemluvilo!

Přitom události z 11.9.2001 nejsou v USA stále uzavřeny. Probíhají tam soudní spory lid versus americký stát o tom, co se vlastně stalo. Na jedné straně konstrukteři výškových budov a špičkoví experti z různých oborů tvrdí, že budovy byly vystavěny tak, že by vydržely náraz dopravního letadla, přičemž se ale zřítily jako domeček z karet, volným pádem. Tito lidé tvrdí, že budovy byly odstřeleny trhavinou, řízenou serií výbuchů. Na straně druhé bezpečnostní složky USA tvrdí, že rychlý pád "dvojčat" byla souhra technických vlivů, přičemž ale doposud utajují záznamy videokamer z okolí Pentagonu, záznamy radiokomunikace hasičů a policie z „dvojčat“.

Personál pracující v budově při pádu „dvojčat“ tvrdí, že výbuchy nastaly dole v podzemí u paty ocelových nosníků budov. Dokonce podle některých zpráv se u těchto upálených nosníků našly zbytky nanomateriálů určených k řezání oceli. Kde se tam vzaly, z letadla určitě ne?!

O čem se však téměř nemluví je to, že dole v podzemí „dvojčat“ bylo uloženo v depozitu velké množství zlata ropných států a různých šejků, které se však při pádu dvojčat ztratilo!!! „Někdo“ jej (šejkům) ukradl a musel jej odvézt na mnoha nákladních automobilech! To nebyla partička kapesních zlodějů.

Toto bezprecedentní rozhodnutí soudu si lze vysvětlovat z několika pohledů. Jako americkou drzost a opakovanou snahu nadřazovat americké soudnictví nad celým světem. Případně signál o tom, že ekonomická situace USA a dolaru je skutečně vážná, jak se o tom již delší dobu ve světě píše. A konečně, že se jedná o přípravu půdy k další americké vojenské agresi, tentokrát vůči Iránu.

A je potřeba vidět ještě jednu možnou souvislost. Národní vládnoucí elity USA byly totiž před nějakým časem donuceny silami globálního prediktora změnit svoji dlouholetou politiku sankcí a vojenských výhrůžek vůči Iránu, protože Irán má v tomto období převzít ve světě roli představitele umírněného islámu, což už se postupně děje. Sankce vůči Iránu byly skutečně před několika dny zrušeny v OSN. Rozhodnutí tohoto soudu může proto vyjadřovat nálady ponížených amerických elit z řad neokonzervativců, tzv. „neocons“, které prosazovaly vojenské řešení v Iránu. V každém případě jedná se o vážný signál.

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook