Zajímavý projev Donalda Trumpa - o co jde v USA volbou nového prezidenta

Podívejte se na zajímavý projev (s titulky) nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, který říká - "Nejde jen o další volební mandát, toto je velká křižovatka pro USA". 

Zajímavé je, že nic takového česká veřejnoprávní média, která v naší zemi dlouhodobě manipulují veřejné mínění očanů, nezveřejní.

Zde je odkaz na krátké video - 3,5 minuty dlouhé s titulky:

http://www.otvoroci.com/blog/donald-trump

Komentář k povolební situaci v USA po volbě nového amerického prezidenta

Sledujeme vývoj v USA po volbách nového prezidenta, ve kterých zvítězil kandidát Republikánské strany Donald Trump a nemůžeme přehlédnout a neokomentovat tři věci.

1) Dobrou zprávou pro Českou republiku je, že v Praze balí kufry kontroverzní americký velvyslanec Andrew Schapiro, který se tady choval jako imperátor! Který prostřednictvím medií rozdával "nevyžádané rady" českému prezidentu Miloši Zemanovi, kam je vhodné, aby český prezident jel na zahraniční návštěvu a kam ne, jakých oslav se v zahraničí má zúčastnit a jakých ne!

Schapiro je také úzce spojen s akcí "červená karta pro Miloše Zemana" (ale i jinými akcemi), v jejichž pozadí stála americká ambasáda v Praze. Podle našeho názoru je evidentní, že Schapiro nezvládl svojí diplomatickou funkci a svým jednáním poškodil vztahy ČR - USA ne jen u politické reprezentace, ale u mnoha občanů ČR. Je dobře, že zmizí z České republiky a přijde místo něj někdo kultivovanější, kdo se bude držet diplomatického protokolu.  

2) Opět jsme sledovali na konci amerických prezidentských voleb tzv. "americký paradox". Hillary Clintonová kandidátka Demokratické strany získala více hlasů od voličů USA než její protikandidát Donald Trump, přesto je zvolen prezidentem Donald Trump! V Evropských poměrech je to něco v demokratickém volebním systému nevídaného!  

Číst dál: Komentář k povolební situaci v USA po volbě nového amerického prezidenta

Svět zná nového amerického prezidenta - stane se jím po složení prezidentského slibu miliardář Donald Trump

KSČM v Plzeňském kraji bere na vědomí konečné výsledky volby amerického prezidenta z 8.11.2016, ohlášené dne 9.11.2016 v 08:50 hodin SEČ.

               

     YES - Donald TRUMP - President                     NO - Hillary CLINTONOVÁ - Good bye!

Na první hodnocení výsledků těchto voleb z pohledu co přinesou světu je příliš brzy. Několik věcí je však po volbách prezidenta v USA jasných:

1) Jakou politiku bude dělat Donald Trump - absolutně netušíme.

2) Představitelé české pravice a jimi ovládaná česká veřejnoprávní média celou dobu nekriticky podporovali představitelku starých (ne)pořádků ve světě Hillary Clintonovou. Také oni patří k táboru poražených a jejich zklamání je velké.

Nemocná Amerika volí nového prezidenta

Dne 8.11.2016 se konají v USA volby nového amerického prezidenta, který se ujme svého úřadu začátkem roku 2017 na další 4 roky. Nový prezident vystřídá po osmi letech ve funkci Baracka Husajna Obamu, který se nezapsal do historie USA, ani lidstva dobrým jménem. Za Obamovo režimem zůstávají ve světě rozvrácené a zničené státy, zkáza, tisíce mrtvých nevinných lidí a lidské neštěstí milionů lidí, ať už je jedná o Libyi, Sýrii, Egypt, Jemen, Ukrajinu, Afghanistán či další země.

Zahraniční agresivní politika USA je hlavní příčinou gigantické uprchlické krize se kterou se nyní potýká celá Evropa.

Snaha o americkou hegemonii ve světě, jednání z pozice síly, neustálé výhružky a sankce vůči každému, kdo má jiný názor, nerespektování a obcházení Rady bezpečnosti OSN, pošlapávání mezinárodního práva, to jsou hlavní charakteristické rysy politiky USA pod vedením prezidenta Baracka Obamy. 

Nynější předvolební prezidentská kampaň v USA je ukázkou toho nejhoršího, kam může politika klesnout. Ať už bude zvolen novým americkým prezidentem kdokoliv, Hillary Clintonová - kandidátka Demokratické strany, nebo Donald Trump - kandidát Republikánské strany, výraznější změny k lepšímu v politice USA se nedají očekávat. Clintonová se na politice Obamova režimu aktivně dlouhou dobu podílela a Trump je pro svět velkou neznámou. Svět nečeká v nejbližším období nic pěkného! 

Profesor Oskar Krejčí okomentoval sjezd amerických republikánů

Profesor Oskar Krejčí okomentoval pro Parlamentní listy nedávný konvent Republikánské strany USA v Clevelendu. V rozhovoru naznačil pozici republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa a rozebral v hlavních bodech progam Republikánské strany na další období. Udělejte si sami názor, co čeká svět v případě jeho zvolení prezidentem.

Demokratická strana USA, nominuje na prezidentku nechvalně známou Hillary Clintonovou a jejich program bude v zahraniční politice téměř stejný! 

Odkaz na článek:

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/oskar-krejci-amerikanizace-ne-globalizace-vola-trump/

Pražské kavárně ujíždí vlak - s TOP 09 a Kalouskem v čele! Aneb k návštěvě čínského prezidenta v USA!

Všichni jsme v minulých dnech byli svědky, s jakou nenávistí přijímali vysedávači pražské kavárny Kalousek, Schwarzenberg, Štětina, Bursík a Kocáb návštěvu čínského prezidenta Si Ťim-pchinga v Praze. S jakým pohrdáním zostouzeli slavnostní ceremoniál z jeho přijetí na Hradě, jak se s průvodem svých parťáků, ježícím se tibetskými vlajkami a protičínskými transparenty, snažili proniknout na hradčanské Náměstí, aby zde veškerou důstojnost probíhající návštěvy zadupali do země a ukázali tak národu v přímém TV přenosu, že nejsou a nikdy nebyli ničím jiným než výtržníky a chuligány, že tohle a nic jiného patří do jejich lidského vybavení, a že těmito vyvrženci byli a jsou i ve svém současném převleku za politiky. 

A teď, v těchto hodinách a pouhých pár dní po jeho návštěvě Prahy, má i i tahle darebná cháska možnost sledovat na kanále You Tube, s jakou velkolepou slávou je čínský prezident přijímán ve Washingtonu. Jak mu hraje hudba a salutují mu vojáci s bílými rukavicemi na rukách, jak si střídavě předávají čínskou a americkou vlajku (tibetská zde pochopitelně k vidění není), jak jej na červeném koberci, nataženém na trávníku před Bílým domem, vítá prezident Obama úklonem, a jak jeho manželka dokonce líbá manželku čínského prezidenta na obě tváře.

Odkaz na videozáznam z přijetí zde:
https://www.youtube.com/watch?v=LjQKwFhBFWs

Číst dál: Pražské kavárně ujíždí vlak - s TOP 09 a Kalouskem v čele! Aneb k návštěvě čínského prezidenta v...

Demonstrace za reformu volebního systému USA před Kapitolem ve Washingtonu

Americká policie zadržela podle informací světových tiskových agentur ve Washingtonu na 400 demonstrantů, kteří se v pondělí 11.4.2016 shromáždili k protestu před Kapitolem, sídlem amerického Kongresu. Podle policie byla většina lidí zadržena kvůli nezákonnému shromažďování.

Protest pořádalo sdružení Democracy Spring, které požaduje mimo jiné reformu amerického volebního systému a boj proti korupci. 

V jejich prohlášení se uvádí: "Téměř všichni Američané souhlasí s tím, že naše demokracie vážně trpí, že naše volby a vláda jsou pod vlivem zvláštních zájmů, a to vlivných koncernů a lobistických skupin. A Kongres s tím dosud nic neudělal. Proto dnes veřejně a nahlas říkáme dost," uvedl v prohlášení hlavní organizátor akce Kai Newkirk. Na demonstraci se objevili i názory: "Amerika nám američanům byla ukradena. Žadáme ochranu volebních práv. Vraťme volbám důvěru" a podobně.

Číst dál: Demonstrace za reformu volebního systému USA před Kapitolem ve Washingtonu

Edward Snowden - kandidát na Nobelovu cenu míru

Doslova "v nejsledovanějším čase", symbolicky pro Českou televizi, v neděli pozdě v noci, dne 13.3.2016, ve 23:40 hodin ukázala Česká televize na kanalu ČT2 národu dokument o Edwardu Snowdenovi - americkém občanu, IT techniku Národního bezpečnostního úřadu USA, který vyzradil britskému listu The Guardian a prakticky celému světu státní tajemství, že USA odposlouchávají miliony nic netušících a hlavně nevinných amerických občanů, ale i vlivných lidí a politiků po celém světě.

Tento sympatický inženýr, špičkový odborník přes výpočetní techniku, pracující v jednom ze středisek NSA na Hawaji, si jednoho dne uvědomil, že americká vláda na jedné straně neustále mluví o lidských právech, ale na straně druhé je tajně a v obrovském rozměru porušuje. Snowden jako IT specialista měl na rozdíl od uživatelů komunikakačního systému uvnitř NSA přístup do všech bezpečnostních úrovní komunikačního systému i databází uvnitř NSA. A to mu otevřelo oči a vyrazilo dech! Celá ta obludnost této špiclovací mašinerie.

Snowden si uvědomil, že byla zcela zásadně narušena rovnováha sil mezi politiky a voliči. Že americký systém špehování činí z jedněch neomezené vládce a na straně druhé z těch neprivilegovaných podřízené a ovládané stádo. A s tím se nechtěl smířit! Podle jeho názoru došla situace v bezpečnostních opatřeních uvnitř USA po 11.9.2001 příliš daleko!

Aby se svět dozvěděl, co se děje, obětoval Edward Snouwden všechno. Svoji práci, manželství, svobodu, musel uprchnout ze své země, aby si zachránil holý život a dodnes je na útěku a žije v exilu. Snowdenovo svědectví je jedním z klíčových momentů vypovídajícím o stavu dnešního světa a o věrohodnosti amerických politiků. Mnoho lidí jej za tento čin navrhuje na Nobelovu cenu míru.

V uveřejněném dokumentu bývalý analytik NSA Edward Snowden popisuje, jak americká bezpečnostní agentura masově shromažďuje data o soukromé elektronické komunikaci stovek miliónů lidí. Zároveň je v dokumentu ukázáno, jak správně postupovali novináři z The Guardian. Snowden si tento list vybral záměrně, protože se mu již dříve líbilo, jak objektivně informuje veřejnost o dění ve světě. Americký film režisérky Laury Poitrasové získal za dokument s Edwardem Snowdenem Oscara za nejlepší dokument! S americkou administrativou to však nepohnulo!

Video najdete zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11113357038-citizenfour-obcan-snowden/21538256041/

 

Co všechno si dovolí USA? Nová hrozba pro svět!

Světová media přinesla na konci první dekády března 2016 zprávu o tom, odvolávajíce se na tiskovou zprávu agentury Bloomberg, že Federální okružní soud v New Yorku uložil Íránu povinnost zaplatit 10,5 miliardy amerických dolarů, jako odškodnění rodinám obětí teroristických útoků a pojišťovacím domům za útoky 11. září 2001.

Federální okružní soudce George Daniels rozhodl v nepřítomosti žalovaného, že Irán dostatečně neprokázal, že se neúčastnil teroristických činů a že neměl spojení s teroristy, kteří unesli dopravní letadla a zaútočili na věže Světového obchodního centra a budovu Pentagonu 11. září roku 2001! Díky tomu musí Teherán podle rozhodnutí tohoto amerického federálního soudu zaplatit okolo 7,5 miliard dolarů rodinám obětí a ještě 3 miliardy pojišťovacím společnostem!

Připomíná to staré krvavé časy katolické inkvizice, která postupovala podle stejného hesla: “My inkvizice svatá nemusíme dokazovat nic, ty dokaž, že jsi nevinen!“ V Teheránu rozhodnutí newyorského soudu zatím nijak nekomentovali.

Číst dál: Co všechno si dovolí USA? Nová hrozba pro svět!

Prezident USA Barack Obama má doma v Americe problémy

Dne 8.11.2016 se uskuteční v USA volby nového amerického prezidenta. Budou to 58. nepřímé volby prezidenta Spojených států v pořadí.

Zvolený kandidát nahradí prezidenta Baracka Husejna Obamu, jehož funkční období uplyne 20. ledna 2017. Třetí kandidaturu Obamovi neumožňuje XXII. dodatek Ústavy, jenž stanovuje, že každý prezident může úřad vykonávat nejvýše dvě volební období.

V čem je problém? Novináři, politologové, ale i zklamaní američtí voliči začali hodnotit předvolební sliby prezidenta Obamy, které dal voličům na počátku své prezidentské cesty před osmi léty a jak je naplnil.

Ukázalo se s odstupem let, že Obama, jako prezidentský kandidát Demokratické strany hodně voličům sliboval, ale i hodně přitom lhal a řadu zásadních slibů nesplnil!

Jedním z největších volebních taháků, na co získal Obama obyčejné Američany, bylo ukončení válečnického stavu George Busche mladšího po 11.9.2001 a zrušení koncentračního tábora na Quantanámu, což je lágr zřízený, financovaný a spravovaný američany, který je však v rozporu s Ústavou USA.

Obama slíbil Američanům, že tuto protiústavní instituci a špinavou skvrnu na vlajce USA okamžitě zruší, jakmile bude zvolen prezidentem USA, protože i on měl ve svém slovníku na prvním místě "lidská práva", "spravedlnost" a "demokracii"!

Dnes již Obama „kroutí“ osmý rok svého funkčního prezidentského období a tento nechvalně proslulý koncentrační tábor existuje dodnes!

          

 

Číst dál: Prezident USA Barack Obama má doma v Americe problémy

Ruská diplomacie přešla do velké diplomatické ofenzivy na 70. výročním Valném shromáždění OSN v New Yorku

I malá země jako Česká republika může významně napomoci dosažení míru jednáním ve vážných konfliktech jako je v Sýrii, jako to dělá prezident Miloš Zeman.

Premiér Sobotka v New Yorku zmaten, neví na jakou stranu se má přidat! Jestli na stranu amerických jestřábů v čele s Joe Bidenem, který organizuje na Ukrajině "revoluci", či na stranu aktivních prosazovatelů míru v Sýrii.

Ministr zahraničí Zaorálek v New Yorku ztracen, jeho zmatené koncepce zahraniční politiky jsou mimo reálné dění ve světě.

Světová média píší o tom, že vrcholní politici hrají v New Yorku „Dámu“, ale prezident Putin zahrál „Šach“.

Číst dál: Ruská diplomacie přešla do velké diplomatické ofenzivy na 70. výročním Valném shromáždění OSN v...

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook