Současné psychologické operace USA proti Ruské federaci

Je už evidentní, že USA a NATO se přes veškerou snahu nepodařilo zastavit přezbrojení ruské armády na pátou a vyšší generaci zbraňových systémů. Nové ruské zbraňové systémy, zaváděné v současné době do armády na bojovou službu dle stanoveného grafikonu, mají často vyšší parametry a účinnost než americké.

Vojenským vstupem Ruska do syrského konfliktu v listopadu r. 2015 potvrdilo Rusko pozici vojenské supervelmoci na této planetě, která je schopna hájit své zájmy před kýmkoliv. Tušilo se delší dobu, že Rusko pod vedením prezidenta Putina má opět tuto schopnost jako bývalý SSSR, ale až syrský konflikt to definitivně potvrdil. Rusko se stalo reálnou vojenskou supervelmocí!

V tomto období ztratily USA pozici jediné vojenské supervelmoci, která diktuje celému světu svojí vůli. Svět se stal po cca 25-ti letech od rozpadu Sovětského svazu opět multipolární. A to je dobře pro lidstvo i pro svět, protože za agresivním americkým imperiém zůstává v posledních letech jen zkáza, rozvrácené země a tisíce mrtvých nevinných lidí. Vzpomeňme Irák, Libyii a Sýrii, ale i další země.

USA se také nepodařilo zavléct z výše uvedených důvodů Rusko do války na Ukrajině v letech 2014-5, která měla Rusko oslabit. Přezbrojení ruské armády nezastavila ani bezprecedentní politika ekonomických sankcí vůči Ruské federaci, která je stále v platnosti.

Jestřábi v USA opět zjistili, že vojenskou cestou není možné rozbít Ruskou federaci na více částí a dostat se tak k jejímu obrovskému nerostnému bohatství, bez odvetného zničujícího úderu Ruska! Vsadili tedy všechnu energii na vnitřní rozvrat Ruské společnosti.

Před časem schválila ruská Duma zákon ve kterém je stanoveno, že každá organizace v Ruské federaci, která dostává na svojí činnost finanční prostředky ze zahraničí, musí mít v názvu slovo „agent“. (V USA už toto opatření platí dávno). Bylo to odůvodněno tak, že stát má právo vědět, na co jsou používány tyto zahraniční peníze, pro různé nadace a lidskoprávní organizace, protože se jedná o miliardy dolarů za rok. Tento krok státní Dumy přerušil toky amerických peněz do Ruska, na podporu tzv. „demokratických sil“, rozuměno protivládních sil.

Tento týden, 26.1.2016, přišli američtí jestřábi s novou kampaní zaměřenou přímo proti prezidentu Putinovi, který má stále vysokou oblibu u občanů Ruské federace, avšak stále se zmenšující u amerických jestřábů.

Ruský prezident Vladimir Putin je prý podle amerických úřadů zkorumpovaný (!) a své skutečné jmění pečlivě skrývá (!). Uvedl to v pořadu britské stanice BBC náměstek amerického ministra financí Adam Jacob Szubin. Americké úřady o tom podle Szubina vědí už "mnoho, mnoho let"! Že by se náměstek obtěžoval předložit nějaké konkrétní důkazy, to ani náhodou. Postupoval podle osvědčených manipulačních praktik. "My USA nemusíme dokazovat nic. My víme své. Putin ať dokáže, že je nevinen!" Tato zpráva se mimo jiné pakovala celý den i ve všech hlavních českých mediích, ale i v okolních zemích.

Zdánlivě dvě věty. Ale jedná se o učebnicový příklad - jak se vedou informační války a psychologické operace vůči občanům. Jde o to, vrazit klín mezi ruský národ a jeho vůdce! Oblíbená disciplina amerických představitelů a CIA. Lidem dole se žije normálně, v době ekonomických sankcí o něco hůře. V době sankcí schází v obchodech to a to zboží, je méně práce, výplaty stagnují, roste nezaměstananost, klesá HDP. V Rusku ohlásili v tomto týdnu, že ruský HDP poklesl o 3,4 %. A to už je v tak velké ekonomice znát.

A v tento moment přichází přesně ta správná doba na tuto psychologickou operaci. Podívejte se, váš vůdce Putin (který nás v USA mimochodem strašlivě štve), si žije jako lord, má konta ve Švýcarsku, bere miliony!!! A skývá to před Vámi a my to víme! A vy přitom hladovíte!

A ono to funguje. V Rumunsku v roce 1989 přišla CIA s tím, že prezident Nicolae Causescku má v koupelně, ve své vládní vile kohoutky od vodovodu ze zlata, že si žije v přepychu a národ, že trpí. CIA také poskytla světovým mediím fotky tzv. masových hrobů v Rumunsku po pouličních nepokojích, kde byly obrázky zčásti zahrabaných mrtvých dětí. Až později se zjistilo, že jsou to mrtvolky dětí z různých márnic svezené na jedno místo. U některých bylo patrné, že jsou sešívané po pitvě na hrudi.

Vyvolalo to však takovou masovou reakci, že Causesku byl zastřelen (popraven) na ulici i se svojí ženou. Pak se zjistilo, že to není pravda. Dnes mu lidové masy postavily v Rumunsku velký monument, protože za jeho vlády se měli lépe. 

Obdobně CIA také vydala přes media informaci o tom, že má „zaručené“ zprávy, že prezident Srbska Slobodan Miloševič odvezl ze země své zlato 3-mi letadly!

Irácký Saddám Husajn měl zase údajně garáž naplněnou nejluxusnějšími automobily světa, každý vůz v přepočtu za několik milionů korun. Fotografie s jeho údajnými luxusními vozy obletěla celou planetu. Proběhla i českými médii!

Celá věc se však provalila tehdy, když se nějaký „expert na manipulace veřejným míněním“ zapoměl a chtěl tuto fotografii o pár let později podstrčit i syrskému prezidentu Bašáru Assadovi, že to jsou jeho vozy a jeho marnotratné manýry.

Také u nás v České republice máme s těmito americkými psychologickými operacemi své neblahé zkušenosti! To když americká rozhlasová stanice Svobodná Evropa, řízená CIA, začala z Mnichova v Německu vysílat v listopadu 1989 zprávu do Československa, že Státní bezpečnost (STB) zabila na Národní třídě v Praze studenta vysoké školy Martina Šmída. Tato zpráva přivedla lidi do ulic, divadla po celé zemi začala stávkovat proti brutalitě, proti vládnoucí komunistické straně a vládě této země. Studenta Šmída našli druhý den doma živého, ale k smrti vystrašeného. Jenže události už nabraly tempo.

Takže takové zaručené zprávy z USA je třeba brát na zřetel a je potřeba včas odhalovat jejich podstatu. Většinou nemají s pravdou nic společného. Své by o tom mohl vyprávět prezident Sýrie Bašár Assad.

I nenápadnou zprávu o korupci prezidenta Putina je potřeba umět zasadit do kontextu. Určitě jsou na tuto akci navázány další provokace v Rusku, („demokratických sil“), které se dozvíme v následujících dnech.

Američanům však utíká čas, protože některé evropské země vážně uvažují o zrušení ekonomických sankcí vůči Ruské federaci. To prospěje i ruské ekonomice a změní klima v Ruské federaci.

Mediální komise KV KSČM

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook