7. listopadu si připomínáme 99. výročí Velké říjnové socialistické revoluce

Komunistická strana Čech a Moravy spolu s bratrskou Komunistickou stranou Ruské federace a dalšími komunistickými a dělnickými stranami ve světě si 7. listopadu 2016 připomíná 99. výročí Velké říjnové socialistické revoluce, která se uskutečnila v tehdejším zaostalém Rusku, kdy poprvé v historii lidstva vznikl stát, který řídila dělnicko - rolnická vláda. Na obrázku s V.I. Leninem - vůdcem proletářské revoluce z r. 1917 je předseda KPRF s. Genadij Zjuganov. 

Prokremelská propaganda v České republice útočí

Pravice v České republice začala strašit naše občany údajnou prokremelskou propagandou, která prý ohrožuje liberální hodnoty a demokracii v naší zemi.

Hlavním mediálním šiřitelem těchto nesmyslů se stal především Mediální dům pana Zdeňka Bakaly, ECONOMIA, a.s., známého a kontroverzního uhlobarona. V pozadí stojí Pražská kavárna a TOP 09.

Tyto fantasmagorie se šíří časopisem Reflex z Bakalovo vydavatelství, nebo na bakalovo portálu Centrum.cz, kde v této záležitosti nepřehlédnutelně „vyniká“ pan Martin Fendrych, nebo serveru IHNED.cz, ale i jinde.

Pan Bakala si při této příležitosti vyřizuje také osobní účty s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Prezident Zeman se stal v podání bakalovců hlavní agent Kremlu v České republice, který mimo poškozování ČR údajně rozkládá také jednotu celé Evropské unie a NATO!

V pátek 26.8.2016 se dokonce bude konat v pražské Lucerně konference pod záštitou předsedy KDU-ČSL a místopředsedy vlády Bělobrádka pod názvem – Jak čelit v Česku dezinformačním operacím?

Na této konferenci mají byt představeny dvě studie na toto téma, které analyzují jak ruský veřejný prostor v posledních letech vykresluje Českou republiku a metody dezinformačních operací na území Česka. Význam tohoto tématu má podpořit zapojení myšlenkového think-tanku s honosným názvem „Evropské hodnoty“.

Podle jedné studie tohoto think-tanku, kterou okomentovali její autoři analytik Evropských hodnot Jakub Janda a reportér časopisu Respekt Ondřej Kundra, se Kreml snaží podrývat důvěru v demokratické politiky a instituce, Evropskou unii a NATO.

Zapátrali jsme ze zvědavosti po tom, kdo stojí v čele tohoto myšlenkového trustu. Kdo jsou ty největší mozky v pozadí.

Číst dál: Prokremelská propaganda v České republice útočí

Politický skandál kolem olympiády v brazilském Riu se rozrůstá a nabývá obludných rozměrů

Myšlenka olympionismu, čestného soutěžení mezi národy na poli sportu, byla obětována politickým zájmům nejreakčnějších špiček imperialistických mocností světa v čele s USA.

Ve světě nyní zuří zničující informační válka, jejímž cílem je démonizovat Rusko a jeho nejvyšší představitele v čele s prezidentem Putinem. Jejímž cílem je izolovat všestranně Rusko od vyspělého světa, především na poli ekonomickém, ale i v jiných oblastech, aktuálně i na poli sportu!

Důvodem proč tomu tak je, je to, že si Ruská federace pod vedením prezidenta Vladimíra Putina dovolila postavit se znovu ekonomicky a především vojensky na nohy, po rozpadu tehdejšího SSSR v roce 1991. Že se Rusko vrátilo do pozice vojenské supervelmoci, které už není možné diktovat co má dělat a jak se má chovat, jako za dob Borise Jelcina.

 

Číst dál: Politický skandál kolem olympiády v brazilském Riu se rozrůstá a nabývá obludných rozměrů

Hrozba válečného konfliktu na Krymu

Nedávno, 8.7.2016 byl zveřejněn na internetu rozhovor s ruským generálplukovníkem ve výslužbě Leonidem Ivašovem. Je to bývalý člen generální štábu Ruské federace /RF/ a bývalý rektor akademie geopolitických studií RF. Jedna z největších autorit světa v oblasti strategie a geopolitiky.

Generál Ivašov tam upozorňuje na to, že se nyní na Ukrajině, na hranici s Krymem, který je dnes součástí Ruské federace, koncentruje velká vojenská síla ukrajinské armády a fašistického Pravého sektoru. Na Krymu byla zaregistrována zvýšená zpravodajská aktivita z Ukrajiny.

Očekává se vojenská provokace z ukrajinské strany a vojenský střet na této hranici, který má podle plánovačů přerůst v „malou válku“ tak, aby mohlo být Rusko opět celosvětově démonizováno. Aby se prodloužily sankce vůči Rusku a NATO mohlo přijít Ukrajině na pomoc, protože Ukrajina prý vede spravedlivý boj za navrácené svého území.

USA jde o to, zatáhnout za každou cenu Rusko do války.

Generál Ivašov řekl, že ruská armáda je připravena na odražení jakéhokoliv útoku na této hranici. Před několika dny byla rozhodnutím ministra obrany RF Sergeje Šojgu posílena vojska na Krymu a zformována skupina vojsk, byly sem zároveň přesunuty nejnovější zbraňové systémy.

Problém Ukrajiny je ten, že tam podle Ivašova nerozhodují ukrajinští politici v této otázce, ale Američané. Ukrajina jen plní jejich příkazy a bude jen oběť tohoto konfliktu! Každopádně to zhorší již tak špatnou politickou situaci ve světě.

Číst dál: Hrozba válečného konfliktu na Krymu

Mimořádný sjezd Komunistické strany Ruské federace

V sobotu 25.6.2006 se uskutečnil v Ruské federaci na okraji Moskvy XVI. sjezd Komunistické strany Ruské federace /KPRF/.

Byl to sjezd mimořádný, /ne řádný/, který schvaloval postup a program strany pro parlamentní volby v Ruské federaci, které se tam uskuteční 18.9.2016. Budou to volby jednodenní, kdy bude voleno 450 poslanců státní Dumy, z toho 225 ze stranických kandidátek a 225 v jednomandátových obvodech /jako jsou u nás senátní volby - vítěz bere vše/. Ve volbách je stanovena 5-ti % hranice získaných hlasů pro vstup do Ruské státní Dumy. V samotné Ruské federaci je evidováno 109 820 679 voličů, za hranicemi jich jsou registrovány další 2 miliony. Nově se volby uskuteční i na území Krymu. Výsledky voleb budou platit při jakékoliv účasti voličů.

XVI. sjezdu KPRF se zúčastnilo 250 delegátů. V úvodu sjezdu zazněla hymna SSSR a byly předány členské průkazy novým členům. Do komunistické strany RF prý vstoupilo za prvních 5 měsíců roku 2016 více než 8000 nových členů.

S hlavním projevem vystoupil předseda KPRF Genadij Zjuganov. Srhnul situaci v zemi před volbami, kdy 82 % obyvatel Ruska se domnívá, že země je zasažena krizí. Zhruba 1/3 lidí se domnívá, že země je v krizi. Nad Ruskou federací se vznáší obava z války. Zhoršuje se sociální situace lidí v zemi, přibývá lidí v bídě. Lidé ztrácí víru, že se podaří vládnoucím silám v Rusku situace zvládnout.

Komunistická strana přikládá těmto volbám mimořádný význam, jde v nich prý o to, aby po volbách o osudu Ruska rozhodovali lidově - patriotické síly a ne oligarchové. Srovnává význam těchto voleb s volbami z roku 1941.

Číst dál: Mimořádný sjezd Komunistické strany Ruské federace

Dnes 12.4.2016 je tomu 55 let kdy Jurij Gagarin vzlétl do kosmu

Tímto člověkem byl občan Svazu sovětských socialistických republik (SSSR), komunista Jurij Gagarin. 

Ten by se dne 9.3. 2016 dožil 82. let.

Jurij Gagarin se narodil v roce 1934 v obci Klušino ve Smolenské oblasti v rodině zemědělců, kde prožil s rodiči II. světovou válku.

Vyučil se slévačem.

V roce 1955 s červeným diplomem úspěšně ukončil studium na Saratovském technickém institutu, kde získal titul inženýr slévárenství.

V době vysokoškolského studia létal jako sportovec v aeroklubu v Saratově.

V roce 1955 po ukončení vysokoškolského studia nastoupil do letecké školy vojenských vzdušných sil SSSR v Orenburgu.

V říjnu 1957 po ukončení letecké školy byl vyřazen s kvalifikací pilot – stíhač.

Číst dál: Dnes 12.4.2016 je tomu 55 let kdy Jurij Gagarin vzlétl do kosmu

Současné psychologické operace USA proti Ruské federaci

Je už evidentní, že USA a NATO se přes veškerou snahu nepodařilo zastavit přezbrojení ruské armády na pátou a vyšší generaci zbraňových systémů. Nové ruské zbraňové systémy, zaváděné v současné době do armády na bojovou službu dle stanoveného grafikonu, mají často vyšší parametry a účinnost než americké.

Vojenským vstupem Ruska do syrského konfliktu v listopadu r. 2015 potvrdilo Rusko pozici vojenské supervelmoci na této planetě, která je schopna hájit své zájmy před kýmkoliv. Tušilo se delší dobu, že Rusko pod vedením prezidenta Putina má opět tuto schopnost jako bývalý SSSR, ale až syrský konflikt to definitivně potvrdil. Rusko se stalo reálnou vojenskou supervelmocí!

V tomto období ztratily USA pozici jediné vojenské supervelmoci, která diktuje celému světu svojí vůli. Svět se stal po cca 25-ti letech od rozpadu Sovětského svazu opět multipolární. A to je dobře pro lidstvo i pro svět, protože za agresivním americkým imperiém zůstává v posledních letech jen zkáza, rozvrácené země a tisíce mrtvých nevinných lidí. Vzpomeňme Irák, Libyii a Sýrii, ale i další země.

USA se také nepodařilo zavléct z výše uvedených důvodů Rusko do války na Ukrajině v letech 2014-5, která měla Rusko oslabit. Přezbrojení ruské armády nezastavila ani bezprecedentní politika ekonomických sankcí vůči Ruské federaci, která je stále v platnosti.

Jestřábi v USA opět zjistili, že vojenskou cestou není možné rozbít Ruskou federaci na více částí a dostat se tak k jejímu obrovskému nerostnému bohatství, bez odvetného zničujícího úderu Ruska! Vsadili tedy všechnu energii na vnitřní rozvrat Ruské společnosti.

Číst dál: Současné psychologické operace USA proti Ruské federaci

Otevřený dopis Genadije Zjuganova občanům Ruska: Ukončete antisovětismus, odzbrojte nepřátele Ruska!

Teď je jasné, že pokus dostat Rusko do vleku americké globalizace selhal. Nevyvíjí se jediná Evropa od Lisabonu po Vladivostok. Už se nediskutuje o benevolentním partnerství. USA a Evropská unie stále více zpochybňují právo Ruské federace na státní svrchovanost. Polsko se opět stává „koridorem“, jímž se k našim hranicím plíží hrozby. Poslední Mnichovská konference byla poznamenána zvlášť vysokou agresivitou a hrubostí jestřábů z NATO.

Stejně jako před sedmi desetiletími je fašismus využíván jako zbraň proti naší zemi. Nicméně během II. světové války Sovětský svaz a buržoazní demokracie se dokázaly spojit v boji proti „hnědému moru“. Dnes se hlavní západní státy otevřeně dovolávají nacizmu v honbě za svými geopolitickými cíli. S jejich schválením vyhánějí semena fašismu své jedovaté výstřely na zemi, kde byla před tisíci roky založena Kyjevská Rus a kde začaly společné dějiny Rusů, Ukrajinců a Bělorusů.

Číst dál: Otevřený dopis Genadije Zjuganova občanům Ruska: Ukončete antisovětismus, odzbrojte nepřátele Ruska!

Prezident Putin odpovídá na dotaz zástupce BBC na tiskové konferenci

Britská mediální stanice BBC - British Broadcasting Corporation - je rozhlasová a televizní společnost plnící funkci veřejnoprávního vysílání ve Velké Británii.

 

V západním světě je prezentována jako vzor pro všechna zpravodajská media, pro  kvalitu a objektivitu svého zpravodajství. Jejich údajné analýzy problémů, objektivita, vyváženost zpravodajství a posilování principu právního a demokratického fungování společnosti, to vše jsou prý hodnoty, které staví tuto stanici na nejvyšší mediální metu ve světě.

My už jsme ale v České republice zjistili, na příkladech vojenské agrese proti Libyi a Sýrii, že už to není dávno pravda, že to je jen přikrášlená legenda. Že vysílání této stanice je velmi často jednostranné, zkreslené a hrubě manipulující veřejným míněním, zejména pokud jde o agresivní vojenskou politiku USA, i Velké Británie. Že to byl možná dobře myšlený projekt v začátku, který je nyní ovládnut špatnými lidmi.   

Číst dál: Prezident Putin odpovídá na dotaz zástupce BBC na tiskové konferenci

PREZIDENT ZEMAN MÁ PRAVDU O RUSKÉ PUNKOVÉ SKUPINĚ PUSSY RIOT

Křik kolem Pussy Riot je jen záminka, jde o jiné důvody. Jde o to pošpinit prezidenta Zemana a dostat jej z funkce!

Dne 2.11.2014 hovořil prezident republiky Miloš Zeman v pořadu Českého rozhlasu „Hovory z Lán“ o tzv. „trpících umělkyních“, údajných politických vězeňkyních v Ruské federaci z moskevské punkové kapely Pussy Riot.

Prezident na jejich adresu řekl, že se jedná o tzv. "pornografickou skupinu", která nebyla uvězněna v Ruské federaci za politické názory, ale za výtržnictví!

 

Poslechněte si jeho projev z krátkého audiozáznamu zde:

https://www.youtube.com/watch?v=vV6Q3PFiPIU

Skupina PUSSY RIOT (v překladu „Veselé ku*dičky“) byla založena na jaře roku 2011. Prezident Zeman se ptal moderátora, zda ví co znamená slovo „pussy“ a hned mu sám odpověděl že: „Ku*da". V textech této kapely je „ku*da sem, ku*da tam“. Opravdu prý dokonalý případ politického vězně jako vyšitý!“ Dále řekl, že členka této skupiny Naděžda Tolokonikova se zúčastnila veřejné soulože ve vysokém stupni těhotenství.

V závěru k tomuto tématu řekl, že až bude na jednání v Ruské federaci, že se zastane všech politických vězňů v Rusku, ale těchto "deviantních dam" – NE! To nejsou žádní političtí vězni. Tímto také odpověděl p. Gorbaňovskému, synu Natalie Gorbaňovské, která byla ve skupince pěti osob, kteří v srpnu 1968 na Rudém náměstí v Moskvě protestovali proti sovětské invazi do tehdejšího Československa. 

Otázka zní, proč takový křik kolem Pussy Riot v naší zemi, proč vajíčkový útok na prezidenta 17.11.2014 a proč je do toho zapletena s červenými kartami americká ambasáda v Praze a její tuzemští přátelé?

Prezident Zeman se se svými názory a svými postoji totiž nelíbí vedení americké diplomacie za oceánem, ani tady ve východní Evropě. Nechová se podle jejich představ a narušuje protiruskou jednotu a protiruskou propagandu. Američané o něm mluví jako o mluvčím prezidenta Putina v centrální a východní Evropě!

Pravda je taková, že prezident Zeman totiž hájí na prvním místě české národní zájmy a to si dovolil moc! Na takovou drzost není nikdo zvědavý!

Proto nastala aktivizace lidí napojených na americkou ambasádu v Praze. K nim se přidaly další skupiny osob, jednak ti nosiči transparentů, velmi dobře zaplacení v dolarech. Také ti, kteří neustáli vítězství Zemana a porážku Schwarzenbega v prvních přímých prezidentských volbách. Ale je třeba také říct, že i řada nespokojených občanů s projevy prezidenta, že si o řadu problémů koleduje sám svým vystupováním.

Pokud se týká punkové kapely Pussy Riot, to je jen záminka proti Zemanovi. Zde má prezident úplnou pravdu, to s uměleckou stránkou věci nemá nic společného! USA ale vynaložily obrovské úsilí a mnoho, skutečně mnoho peněz na to, aby členky kapely Pussy Riot byly prezentovány ve světě jako kulturní oběť zvůle ruského režimu a osobně prezidenta Putina!

Prezident Zeman si dovolil nazval věci pravými jmény! To je ten problém!

Číst dál: PREZIDENT ZEMAN MÁ PRAVDU O RUSKÉ PUNKOVÉ SKUPINĚ PUSSY RIOT

Uskutečnil se XXXV. sjezd Svazu komunistických stran bývalého SSSR

V sobotu 1.11.2014 se uskutečnil v Minsku, v hlavním městě Běloruské republiky jubilejní XXXV. sjezd SKP – KPSS.

Jedná se o sjezd Svazu komunistických stran bývalých svazových republik Svazu sovětských socialistických republik (SSSR), bývalé Komunistické strany sovětského svazu (KPSS).

Sjezd se uskutečnil v konferenčním sále Muzea II. světové války. Na sjezdu bylo přítomno 119 delegátů ze 17 komunistických stran, ze všech bývalých svazových republik.

Po rozpadu SSSR se zástupci republikových komunistických stran dohodli, že budou dále spolupracovat na principu „volné federace“, protože další spolupráce není možná ve stejné podobě, protože v každé zemi (svazové republice) platí jiná legislativa a komunistické strany tam mají různá postavení.

Sjezd zhodnotil dosavadní spolupráci, výsledky společného úsilí, současnou mezinárodní situaci, dále situaci v prostoru bývalého SSSR a vytýčil úkoly na další období.

Předsedou Svazu komunistických stran byl na další volební období opět zvolen Genadij A. Zjuganov – předseda Komunistické strany Ruské federace (KPRF). Prvním místopředsedou byl zvolen K.K. Tajsajev – tajemník ÚV ruské KPRF.

Číst dál: Uskutečnil se XXXV. sjezd Svazu komunistických stran bývalého SSSR

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook