Účast zástupců KSČM na mírovém velikonočním mítingu v Ansbachu v SRN

Zástupci KSČM Plzeňského kraje se zúčastnili v sobotu, dne 4. 4. 2015, tradičního Velikonočního mírového mítingu v Ansbachu ve Spolkové republice Německo a protestního pochodu k americké vojenské základně v Katterbachu.

Zde je odkaz na krátké video z této akce:

https://www.youtube.com/watch?v=A9gVmnt5bjk

Číst dál: Účast zástupců KSČM na mírovém velikonočním mítingu v Ansbachu v SRN

Sahra Wagenknechtová z německé Die Linke ke kancléřce Merkelové - Nespolupracujte s nacisty!

Německá spolková poslankyně za Die Linke Sahra Wagenknechtová si v sobotu 6. prosince 2014 během jednání Bundestagu udělala z kancléřky Angely Merkelové trhací kalendář. Její razantní 6,5minutové zahraničněpolitické vystoupení se stalo hitem sociálních sítí a ukázkou, jak se mají přítomní předsedové vlády »interpelovat«... Merkelová se při slovech Wagenknechtové rozhodně neusmívala! Naopak. Z vystoupení moderní levicové političky nabízíme zásadní většinu:

Člověk má dojem, že jsou pro vás důležitější věci, paní Merkelová, než zájmy německých podnikatelů. Jsou to zájmy americké vlády a americké ekonomiky. Ve vašem projevu v Sydney jste se strašně pobouřila nad tím, že 25 let po pádu Berlínské zdi stále ještě přežívá »staré myšlení« o sférách vlivu, že je pošlapáváno mezinárodní právo. »Kdo by to byl pokládal za možné?« byla jste citována. Nabízí se otázka, paní Merkelová: Kde to vlastně žijete? A kde jste žila v posledních letech? Kde jste žila, když USA pošlapávaly mezinárodní právo v Iráku, aby rozšířily své sféry vlivu na iráckou ropu? Kde jste byla, když bylo a je za účasti Německa pošlapáváno mezinárodní právo v Afghánistánu? Kde jste byla, když byla bombardována Libye a když byla vyzbrojována syrská opozice, včetně dodávek zbraní Islámskému státu? Bylo to všechno podle vás v souladu s mezinárodním právem? A samozřejmě tehdy nešlo o »sféry vlivu«, že?

Číst dál: Sahra Wagenknechtová z německé Die Linke ke kancléřce Merkelové - Nespolupracujte s nacisty!

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook