Andreji Babišovi v těchto dnech spadla maska

V souvislosti se zavedením elektronické evidence tržeb, tzv. "EET" a vzrušené diskuse drobných živnostníků kolem toho, došlo k jedné zásadní proměně na politické scéně České republiky, kterou zaregistroval jen pozorný divák.

Andreji Babišovi totiž spadla maska ukřivděného a ukázala se jeho pravá tvář. Tvář jestřába!

Do teď se ministr Babiš před veřejností přetvařoval a stavěl do role, že on je ve vládě ten ublížený. Že jemu nejde o moc! Oni ostatní, ministři, premiér a hejtmani jsou ti co pracují špatně a nezodpovědně, že on chce věci jen napravovat, on že chce jen pomáhat a podobné řeči!

Drobní živnostníci a malí podnikatelé však panu Babišovi a především veřejnosti přes média a v pouličních demonstracích vzkázali, že Andreje Babiše vnímají jinak! Že je to právě on, kdo je teď zmáčknul jménem státu pod krkem a pořádně přitlačil ke zdi.

Že je to právě on, kdo zvyšuje byrokracii a zátěž v podnikání, nejen zaváděním EET, ale i dalšími kroky, kontrolním hlášení o DPH aj. Že je to on, kdo rozbíjí obchodní vztahy firem a likviduje ty nejmenší firmičky, které nemají moc šancí na přežití!

Ministr Babiš v posledních dnech věnoval hodně úsilí tomu, aby si uchránil tuto dvojakou tvář před veřejností. Jednak vlivného ministra vlády v pozadí a jednak ublíženého člověka - lidumila, který ministrem vlastně ani nechtěl být a který přišel pomáhat zlepšovat stav věcí veřejných!

To se mu však tentokrát už nepodařilo i přes veškerou snahu jím ovládaných medií, která jej prezentují veřejnosti jako lidumila a spasitele!

Ministr Babiš v těchto dnech znejistěl, protože cítí, že se změnilo jeho image před veřejností. Značná část už vnímá jeho pravou tvář - jestřába a oligarchy.

Dopustil se také pod mediálním tlakem i hloupých výroků, např.: Že chtěl živnostníkům zavedením EET vlastně pomoc! Ti se mu ale vysmáli a tímto výrokem je ještě více pobouřil!

Vznikla tady zajímavá proměna rovnice:
Babišovi se dlouhou dobu dařilo prezentovat se před veřejností jako: Babiš = bojovník za nápravu poměrů v zemi.
Nově se Babišovo pozice transformovala do roviny: Babiš = nepřítel malých podnikatelů a živnostníků.

Sám ministr Babiš má však máslo na hlavě s financováním známé kauzy Čapího hnízda, kde se jednalo o problematickou investici za desítky milionů korun z dotací, kterou se mu podařilo zatím ututlat.

V zahraničním tisku se otevřeně píše o tom, že střet zájmů českého vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše na jedné straně a oligarchy Babiše vlastnícího impérium mnoha desítek firem na druhé straně, je tak obrovský, že má evropský dosah!

Německá média si všimla, že Babišovy firmy, získaly v prvním roce jeho úřadování na ministerstvu financí o 50 procent vyšší dotace než v předchozích letech!

Nedávno byl také zveřejněn žebříček TOP 100 největších plátců daní v ČR. Babišovo impérium se v první stovce nenachází!

V každém případě podnikatelská veřejnost čekala od Babiše něco jiného. Zklamání z jeho kroků je velké.

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook