Andreji Babišovi v těchto dnech spadla maska

V souvislosti se zavedením elektronické evidence tržeb, tzv. "EET" a vzrušené diskuse drobných živnostníků kolem toho, došlo k jedné zásadní proměně na politické scéně České republiky, kterou zaregistroval jen pozorný divák.

Andreji Babišovi totiž spadla maska ukřivděného a ukázala se jeho pravá tvář. Tvář jestřába!

Do teď se ministr Babiš před veřejností přetvařoval a stavěl do role, že on je ve vládě ten ublížený. Že jemu nejde o moc! Oni ostatní, ministři, premiér a hejtmani jsou ti co pracují špatně a nezodpovědně, že on chce věci jen napravovat, on že chce jen pomáhat a podobné řeči!

Drobní živnostníci a malí podnikatelé však panu Babišovi a především veřejnosti přes média a v pouličních demonstracích vzkázali, že Andreje Babiše vnímají jinak! Že je to právě on, kdo je teď zmáčknul jménem státu pod krkem a pořádně přitlačil ke zdi.

Číst dál: Andreji Babišovi v těchto dnech spadla maska

Český jazyk byl u příležitosti 28. října 2016 obohacen o nové slovo - "Hermanizace"

Významem tohoto nového slova se vyjadřuje - lež, nenávist a podlost! Slovo se vytvořilo na základě kontroverzního jednání ministra kultury Daniela Hermana /ministr vlády ČR za KDU - ČSL, bývalý římsko-katolický kněz/, který slovně a politicky zaútočil při příležitosti státní svátku České republiky 28.10.2016 na českého prezidenta Miloše Zemana.

Byla  to dnes již známá kauza kolem jeho kanadského strýce Jiřího Bradyho, kdy Herman lživě veřejně napadl prezidenta Zemana za to, že mu prezident údajně vyhrožoval, že neudělí státní vyznamenání - řád T.G. Masaryka - jeho strýci, pokud se ministr Herman oficiálně setká s Tibetským Dalajlámou. 

Žádné důkazy pro toto tvrzení však pan Herman nebyl schopen předložit! Přítomní svědkové onoho rozhovoru (dva ministři vlády) Hermanovo tvrzení nepotvrdili!

Následně se potvrdilo, že strýček Brady je občan Kanady (a že nemá české státní občanství, protože žil 60 let v Kanadě a nikdo o něm nevěděl). A že při takové příležitosti Pražský hrad žádá předem ambasádu daného státu v ČR o vyjádření k tomuto návrhu, případně česká ambasáda v dané zemi se dotazuje na Ministerstvu zahraničí této země. Zjistilo se, že Pražský hrad kanadskou stranu o nic takového nežádal!

To byla defininitní kapka, ktará dokázala, že ministr Herman celou dobu lže, protože taková žádost se posílá delší dobu před udělováním vyznamenání. Ukázalo se, že strýček Brady je součástí politické hry na diskreditaci prezidenta Zemana před další přímou volbou prezidenta.

Málo se také ví a česká veřejnoprávní média o tom v době vrcholící diskreditační kampaně proti prezidentovi Zemanovi neinformovala, že ministr Herman je předsedou Sdružení Ackerman Gemainde v České republice.

Číst dál: Český jazyk byl u příležitosti 28. října 2016 obohacen o nové slovo - "Hermanizace"

Předseda KSČM JUDr. Vojtěch Filip vyzval ministra Hermana, aby odstoupil z funkce, protože neplní slib ministra vlády České republiky

Chování Hermana je skutečně chucpe


Vážení čtenáři,

představte si, že bych se rozhodl, že požádám prezidenta Miloše Zemana, aby vyznamenal mého herman_1.jpgpříbuzného, například in memoriam mé dědy, oba za účast v odboji za 2. světové války a pak za jejich celoživotní práci pro stát – Československo.

Uměl bych to doložit příslušnými dokumenty a nebylo by jich málo, od mnoha měsíců života a boje mezi partyzány a u dědy z maminčiny strany dokonce po následný rehabilitační spis z roku 1990 za odsouzení v politickém procesu z roku 1950. Většina prázdných moralistů by se pohoršovala, co jsem si to dovolil a zejména by argumentovala dědou z otcovy strany, který ani v důchodu si nedal pokoj a dělal poctivě dlouhá léta předsedu ZO KSČ v místě bydliště a lidé na něj dodnes s láskou vzpomínají pro jeho nejen lidský, ale hlavně spravedlivý přístup.

Číst dál: Předseda KSČM JUDr. Vojtěch Filip vyzval ministra Hermana, aby odstoupil z funkce, protože neplní...

Provokaci v den státního svátku rozhodně odmítáme

Den, kdy si připomínáme vznik republiky, provází ponižující skandál pod nedůstojnou záminkou. Úcta a respekt patří, tak jako každé oběti nacistické genocidy, i panu Jiřímu Bradymu. Řády či medaile přitom nedostali ani mnozí z těch, kdo se fašismu postavili na odpor. Na část z nich padají urážky dodnes. K útokům proti vlastní zemi by se však jaktěživ nesnížili.

Dnes nám, místo důstojných oslav 28. října, hrozí otevřený politický střet, provázený provokacemi proti vlastní zemi. Státní svátek by k takovým účelům rozhodně neměl být zneužit. Jde o agresívní manipulaci, jejímž pozadím je velmocenský nátlak na naši republiku.

Jeden z jejich iniciátorů, ministr Daniel Herman, přitom v minulosti neváhal přizvukovat německému spolku, zpochybňujícímu politické výsledky porážky fašismu. Účastníky jeho srazu oslovil »Milí krajané«.

»Elity«, ochotné posluhovat cizím zájmům, oslavám státního svátku chybět nebudou. O to víc by se slušelo pozvat skutečné špičky v oboru - od vědců, lékařů a sestřiček až po horníky z rozkradeného OKD.

Provokace, organizovaná na Staroměstském náměstí, není jen zneuctěním české státnosti. Útočí na samy její základy. Zemi, v níž sílí vůle po změně k lepšímu, chce znovu rozdělit a srazit zpět. Takovou hanebnost třeba rozhodně odmítnout.

Vedení ÚV KSČM

Lidé na Facebooku k Show Jana Krauze

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Taylor Davidova Zbavte se Krause at neotravuje lidi
 
Andrea Plachetka Doufám,že toho zjeba Prima vyhodí i s tím svojím spratkem,co si říká zpěvák.No a ČT1 si ho může vzít zpět,tam si jsou všichni rovní,samej zrádce ......
 
Jana Skopkova Skopkova
https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/t39.1997-6/s110x80/851549_767334479959628_274486868_n.png"); background-size: 80px 80px;">
 
Martin Bláha ¨Toto už Kraus ovšem totálně posral ... !!!
 
Lad Pořický Přišel o rozum, že si neuvědomuje, že se se svým pořadem nechal zneužít k vnitropolitickým hrátkám nýmandů v boji o politickou moc?
 
Pepík Score Fin on si to "zneužití" moc dobře uvědomuje, a podle mě si v tom slušně rochtá
 
Ladislav Horčička Je to s odpuštěním sráč.

Číst dál: Lidé na Facebooku k Show Jana Krauze

Dnes je 28. října 2016 - Státní svátek naší České republiky, jehož odkaz je potřeba hájit

Je 28. října, den, kdy jsme před devadesáti osmi lety skončili s vazalstvím mnohonárodní habsburské říši. Dnes po oněch devadesáti osmi letech se najednou objevil závan nepochopení významu tohoto dne. Tehdy, v onom roce 1918, naši předci doufali, že tady u nás, v nově založeném státě, zavane vítr rovnosti, že se dokonce žádný z tehdejších politiků neodvážil neopakovat slovo socialismus, ač jeho strana byla nositelem úplně opačných myšlenek. Síla, která by se postavila do čela tehdy doufajících lidí v sociální změnu, tu však nebyla.

Vliv Říjnové revoluce tu sice také beze sporu byl, ale jen ideje bez vůdce nemohou zapálit. A tak zbyla Masarykova humanita, svoboda v rámci velmi liberálního buržoazního systému a demokracie, která měla být brzy krok za krokem okrajována.

Dnešek se slovy hlásí k T. G. Masarykovi. Zvláště Václav Havel v tom vynikal. Na rozdíl od Masaryka nebyl myslitelem, nebyl humanistou a nebyl ani demokratem, protože selektivně přistupoval ke společnosti a sliboval věci, které nikdy nemohl splnit, a ostatně ani nechtěl. 

Číst dál: Dnes je 28. října 2016 - Státní svátek naší České republiky, jehož odkaz je potřeba hájit 

Politický útok na demokraticky zvoleného prezidenta České republiky

Politický útok na demokraticky zvoleného

prezidenta České republiky

ze strany české pravice a římskokatolického kléru

V posledních dnech hýbe politickou scénou České republiky kauza občana Kanady pana Jiřího Brady.

Co se stalo:

herman_1.jpg

Do České republiky přiletěl pan Jiří Brady z Kanady o kterém téměř nikdo nic doposud nevěděl. Přijel s tím, že si jede převzít vysoké státní vyznamenání na Pražský hrad u příležitosti státního svátku České republiky dne 28.10.2016.

Oficiální pozvánku na tuto slavnostní akci však pan Brady z Pražského hradu nedostal! A na seznamu schválených osob na vyznamenání není napsán!

Na základě čeho přijel pan Jiří Brady do Prahy až z Kanady je tedy otázkou, když oficiální pozvánky z „hradu“ pro vyznamenané byly rozesílány několik týdnů předem!? Na základě nějakých ústních informací pana Hermana?

Tuto kauzu rozpoutal kontroverzní lidovecký ministr kultury Daniel Herman, (viz. foto, bývalý kněz Římskokatolické církve a zapšklý komunistobijec), který tvrdí, že mu prezident Zeman řekl, že pokud se jako ministr kultury setká s Tibetským Dalajlámou, tak že prezident jeho strýce Bradyho neocení u příležitosti státního svátku ČR 28.10.2016.

Důkazy na toto prohlášení prezidenta Miloše Zemana p. Herman nemá! Údajní svědkové tohoto rozhovoru, dva ministři vlády tuto jeho verzi v mediích pro celou Českou republiku nepotvrdili!

Číst dál: Politický útok na demokraticky zvoleného  prezidenta České republiky

M. Vostrá: 28. říjen, Den vzniku samostatného československého státu

Každý z nás má své starosti a jistě jich není málo. Ať už se jedná o práci, rodinu, problémy se zdravím, obavy z budoucnosti či hrozby terorismu. Někteří z nás si v problémech velmi libují. Tuší za vybudováním kauzy možnost publicity či zvýšení vlastní popularity. Sice nikdo neví podstatu věci, prozatím nejsou žádné důkazy, pouze slovo proti slovu. A to je trochu málo na to, aby se snažili postavit v den, který bychom měli všichni uctít, občany vzájemně proti sobě.

Oslava 28. října patří od nepaměti do prostor Pražského hradu. Je dnem, kdy prezidenti oceňovali významné osobnosti a lidé se poklonili vzniku samostatného státu.

Letošní rok však není provázen úctou a pokorou, ale spory mezi ministrem a prezidentem. Je samozřejmé, že je nutné znát pravdu, ale pořádat natruc oslavy na Staroměstském náměstí, jako se o to pokouší místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík, je, myslím, trochu neadekvátní postup. Z účastníků dovedu snad pochopit jen prezidentského kandidáta Michala Horáčka, který i tuto formu setkání s lidmi využívá ke své podpoře.

Udílení státních vyznamenání je důstojný akt. Seznam navrhovaných je dlouhý. Patrně jich bylo vyškrtnuto více nežli pouze pan Brady. Dopátrat se pravdy o udílení vyznamenání bude možná dlouhý proces, ale odsuzování předem, bez znalosti, jak to doopravdy bylo, je velmi špatné pro nás všechny.

24. 10. 2016
Autor: Ing. Miloslava Vostrá, poslankyně PSP ČR, místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM
Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Prvních pět kandidátů KSČM pro krajské volby 2016

Víkendové předvolební zamyšlení - Jiřina Švorcová - Vám, kteří jste se narodili v 3. tisíciletí

Na této fotografii je národní umělkyně Jiřina Švorcová - divadelní a filmová herečka, národní umělkyně, která až do konce svého života, ač štvanec po listopadu 1989, zůstala věrnou členkou Komunistické strany.

Zde je její vzkaz dalšim generacím, kde říká:
Chci Vám povědět, Vám třítisíciletým o tom, jak jsme žili my, ti před Vámi. Aby jste věděli, až to tu jednou převezmete po nás, až tady budete vládnout, kde jsou Vaše počátky!

Zde je odkaz na video:

https://www.youtube.com/watch?v=3pHirRh4AB4

Věnováno na památku:
Hudebníka a skladatele Statise Prusalise z Ostravy, (zemřel v 08-2016), který tuto prózu zfilmoval a zhudebnil. Věnováno zároveň skvělé herečce, soudružce Jiřině Švorcové, národní umělkyni České a Slovenské republiky.

Čest jejich památce!

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook